Formaţia Olympique Marseille a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, echipa Angers, în etapa a XXIII-a a campionatului Franţei.

Arkadiusz Milik  a marcat de trei ori pentru echipa din Marsilia, în minutele 18, 70 şi 78, celălalte goluri fiind reuşit de Gerson, în minutul 21 şi Under, în minutul 85.

Pentru Angers au punctat Fulgini (8) şi Bentaleb (11).

În clasament, Olympique Marseille a urcat pe locul 2, cu 43 de puncte, iar Angers este pe 12, cu 29 de puncte.

Lider este Paris Saint-Germain, cu 53 de puncte, şi un meci mai puţin disputat.

Partidele Saint-Etienne - Montpellier, AS Monaco - Olympique Lyon au loc sâmbătă, iar meciurile Lorient - Lens, Nice - Clermont, Strasbourg - Nantes, Reims - Bordeaux, Troyes - Metz, Rennes - Brest şi OSC Lille - Paris Saint-Germain se dispută duminică.