Lionel Messi a marcat al patrulea şi al cincilea său gol, miercuri, la al treilea său meci pentru Inter Miami, în victoria cu 3-1 în faţa echipei Orlando, la Fort Lauderdale (Florida), în 16-imile de finală ale Cupei Ligii nord-americane.

Argentinianul a finalizat de două ori din apropiere, prima dată în minutul 7 şi apoi în minutul 72.

Celălalt gol al echipei patronate de David Beckham a fost marcat de Martinez (51-penalti), iar pentru Orlando a înscris César Araujo (17).

Jordi Alba, fost coechipier al lui Messi la Barcelona, ajuns şi el în Florida în această vară, şi-a făcut debutul pentru Miami când a intrat pe teren în minutul 64.