Medalie pentru România la Jocurile Olimpice de Tineret Gangwon 2024. Mihaela Anton, bronz la monobob

Medalie pentru România la Jocurile Olimpice de Tineret Gangwon 2024. Mihaela Anton, bronz la monobob

Sportiva Mihaela Alexia Anton a câştigat medalia de bronz la monobob la Jocurile Olimpice de Tineret Gangwon 2024.

Aceasta este prima medalie obţinută de România la competiţia din Coreea de Sud.

Proba a fost câştigată de Maja Voigt, din Danemarca, urmată de Agnese Campeol, din Thailanda.

O altă sportivă din România, Luiza Georgiana Olaru, a ocupat locul 6.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră