Andrei Ivan, atacantul Universităţii Craiova, crede că echipa sa ar fi dat gol în meciul de miercuri, cu FC Argeş, chiar dacă nu ar fi primit penalti.

„A fost o victorie foarte muncită! Am făcut o prima repriză foarte rea, nici mie nu mi-a ieşit nimic. În a doua repriză am mai ieşit la lumină!

Eu cred că, chiar dacă nu era penalti, golul ar fi venit oricum. Presiune este mereu aici, la Universitatea Craiova.

Cu Petrolul va fi un meci foarte greu, mai ales că jucăm la Ploieşti, pe terenul lor, unul foarte greu. Trebuie să mergem acolo şi să luăm cele trei puncte”, a declarat Andrei Ivan.

Echipa CS Universitatea Craiova a învins miercuri, pe teren propriu, formaţia FC Argeş, scor 1-0, dintr-un penalti primit după un henţ în careu al căpitanului piteştenilor.