Echipa franceză PSG a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-1, formaţia Troyes, într-un meci al etapei a 34-a din Ligue 1.

PSG a dominat meciul cu Troyes şi, după ce Mbappe a deschis scorul în minutul 7, parizienii au mai ratat câteva ocazii de gol. În repriza secundă, Vitinha a înscris pentru 2-0 în minutul 58, dar gazdele au avut un reviriment de moment şi au redus din diferenţă în minutul 82, prin Chavalerin. După numai trei minute Fabian Ruiz a refăcut diferenţa de două goluri în favoarea lui PSG şi meciul s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru oaspeţi.

PSG are 78 de puncte în clasament, cu patru etape înainte de final, cu un avans de şase puncte în faţa echipei de pe locul secund, Lens.