Echipa franceză PSG a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia Brest, scor 2-1, în etapa a 27-a din Ligue 1. Golul victoriei a fost înscris de Mbappe în minutul 90+1.

PSG a deschis scorul în minutul 37, când a înscris Soler, iar gazdele au reuşit să egaleze situaţia pe tabelă în minutul 43, la golul lui Honorat. Brest a dominat o parte din repriza secundă, dar în primul minut de prelungire al meciului, Messi a inventat o pasă perfectă pentru Mbappe, iar Kylian a driblat  portarul advers şi a înscris golul victoriei parizienilor.

PSG este lider în Ligue 1, cu 66 de puncte, iar Brest se află pe locul 15, cu 23 de puncte.