Fotbalistul echipei Ludogoreţ Razgrad, Cosmin Moţi, a înscris un gol în meciul câştigat, joi, în deplasare, cu scorul de 2-0, în faţa formaţiei Sporting Braga, în etapa a treia a grupelor Ligii Europa.

Moţi a marcat primul gol al oaspeţilor, în minutul 25. A mai înscris Raul Silva de la Braga, în minutul 56, în propria poartă.

Cosmin Moţi a fost integralist la Ludogoreţ, iar Claudiu Keşeru a intrat pe teren în minutul 83.

Tot joi, partida Zlin – FC Copenhaga, încheiată la egalitate, scor 1-1, a fost întreruptă în repriza a doua aproape 20 de minute, din cauza ceţii.

Apollon Limassol, cu Andrei Piţian integralist, a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 3-1, de Atalanta Bergamo.