Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ a încheiat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Gloria Buzău, într-un meci contând pentru etapa a 13-a din Liga 2.

Gazdele au primit penalti în minutul 42, la un contact între Neicuţescu şi Mihaiu, iar croatul Marko Pervan a transformat în minutul 44. Tehnicianul oaspeţilor, Cristi Pustai, a fost inspirat în minutul 65, când l-a introdus în joc pe Bogdan Forizs, acesta înscriind în minutul 69, cu o lovitură de cap. Nemţenii au rămas în zece oameni din minutul 81, când Mihai Neicuţescu a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Rezultatul final a fost 1-1, ambele echipe trecându-şi în palmares al patrulea meci egal stagional.

Gloria Buzău are 22 de puncte şi se află pe locul 5, în timp ce oaspeţii sunt pe locul 7, cu 19 puncte.