Formaţia Lazio Roma, cu Ştefan Radu integralist, a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Sampdoria, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Italiei.

Sampdoria a deschis scorul prin Quagliarella, în minutul 21. Pentru Lazio a egalat Acerbi, în minutul 79.

În minutul 90+1, de la oaspeţi a fost eliminat Bartosz Bereszynski.

În minutul 90+5, Lazio a primit penalti pentru un henţ în careu, confirmat după consultarea VAR. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Immobile, în minutul 90+6.

La ultima fază a meciului, oaspeţii au egalat prin Saponara (‘90+9).

Partidele Sassuolo – Fiorentina, Empoli – Bologna, Parma – Chievo, Udinese – Atalanta, Genoa – SPAL şi AC Milan – Torino sunt programate duminică.