Formaţia Real Madrid a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Athletic Bilbao, în ultima etapă a campionatului Spaniei.

Oaspeţii au deschis scorull prin Sancet, în minutul 49. Pentru Real Madrid a egalat Karim Benzema, în minutul 72, din penalti.

Tot duminică, FC Sevilla a fost învinsă cu 2-1 de Real Sociedad. Învingătorii au marcat prin Mendez ’28 şi Cho ’73. Pentru Sevilla a marcat Lamela, în minutul 77.

Rezultate din LaLiga:

Mallorca – Rayo Vallecano 3-0

Real Sociedad – FC Sevilla 2-1

Real Madrid – Athletic Bilbao 1-1

Villarreal – Atletico Madrid 2-2

Ossuna – Girona 2-1

Partidele Betis – Valencia, Celta Vigo – FC Barcelona, Valladolid – Getafe, Elche – Cadiz şi Espanol – Almeria se dispută de la ora 22.00.