JO-scrimă: Mălina Călugăreanu, eliminată în optimi la floretă feminin. Scrima românească nu mai are niciun sportiv în competiţie la Paris

JO-scrimă: Mălina Călugăreanu, eliminată în optimi la floretă feminin. Scrima românească nu mai are niciun sportiv în competiţie la Paris
FOTO: FR Scrimă

Sportiva Mălina Călugăreanu a fost eliminată, duminică, în optimile de finală ale probei de floretă feminin de la Jocurile Olimpice.

Călugăreanu a fost învinsă de italianca Alice Volpi, scor 15-9.

Anterior, sportiva din România, care a concurat la Paris direct în turul doi, s-a impus în faţa japonezei Yuka Ueno, scor 15-13.

Călugăreanu a fost singura reprezentantă a scrimei româneşti la JO de la Paris.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră