Handbal masculin: Dinamo Bucureşti rămâne neînvinsă în Liga Naţională şi după derby-ul cu Steaua Bucureşti

Handbal masculin: Dinamo Bucureşti rămâne neînvinsă în Liga Naţională şi după derby-ul cu Steaua Bucureşti
FOTO: Dinamo

Campioana Dinamo Bucureşti a învins vineri, pe teren propriu, formaţia Steaua Bucureşti, scor 37-26 (18-10), în primul meci din etapa a VII-a a Ligii Naţionale. Dinamo este lider neînvins în clasament.

Principalii marcatori ai partidei au fost Akimenko 5 goluri, Kasparek 5, Miklos 5, pentru Dinamo, respectiv Grbovic 4, pentru Steaua.

Tot vineri se mai joacă partida dintre CSM Constanţa – CSM Focşani, iar celelalte dispute ale rundei sunt programate până în 9 octombrie, între HC Buzău – Poli Timişoara, CSM Sighişoara – CSU Suceava, Potaissa Turda – Universitatea Cluj, CSM Vaslui – CSM Bacău, CSM Bucureşti – Minaur Baia Mare.

Etapa a VIII-a programează meciuri între 11-15 octombrie.

După şapte etape, Dinamo Bucureşti este singura echipă neînvinsă din Liga Naţională, cu 21 puncte, pe prima poziţie.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor