Formaţia Fiorentina, cu Ciprian Tătăruşanu integralist şi Ianis Hagi rezervă, a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Genoa, într-un meci contând pentru etapa a treia a campionatului Italiei, joc suspendat în luna septembrie din cauza grindinei.

A marcat Lazovici, în minutul 37.

La 11 septembrie, meciul a fost suspendat în prima repriză, din cauza grindinei. Arbitrul Luca Banti a întrerupt atunci partida în minutul 28, la scorul de 0-0, după ce s-a consultat cu cei doi căpitani de echipă, Nicolas Burdisso (Genoa) şi Gonzalo Rodriguez (AC Fiorentina). În septembrie, Tătăruşanu era titular, iar Ianis Hagi nu făcea parte din lotul Fiorentinei pentru acest meci.