Fostul internaţional spaniol Fernando Llorente, în vârstă de 37 de ani, fără echipă din iunie 2022, şi-a anunţat retragerea din activitatea sportivă.
“Acum totul este clar. Mă menţin în formă jucând padel”, a spus joi Fernando Llorente, într-o intervenţie la televiziunea spaniolă.
Ultima dată, Llorente a fost legitimat la Eibar. El a mai evoluat de-a lungul carierei pentru echipe ca Athletic Bilbao, Juventus, FC Sevilla, Tottenham şi Napoli şi a fost selecţionat de 24 de ori în naţionala Spaniei.
Llorente are în palmares mai multe trofee obţinute cu Athletic Bilbao, Juventus şi Sevilla, dar şi Cupa Mondială din 2010 şi Campionatul European din 2012.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.