Formaţia FCSB este condusă de echipa Sporting Lisabona, scor 5-1, în returul play-off-ului Ligii Campionilor, disputat miercuri seară, pe Arena Naţională, după ce Battaglia a marcat în minutul 88. Primul gol al partidei a fost marcat de Doumbia în minutul 13, însă FCSB a egalat, Junior Morais marcând în minutul 20. Sporting Lisabona a înscris apoi din nou, prin golul lui Acuna, în minutul 60, prin cel al lui Martins, în minutul 64 şi prin cel al lui Bas Dost, care a marcat în minutul 75 din pasa lui Gelson Martins.

Junior Morais a marcat după de Rui Patricio a respins în faţă un şut al lui Alibec.

Pentru Sporting a marcat Doumbia, în minutul 13, din pasa lui Acuna.

FCSB joacă în formula: Niţă - Enache, Larie, Momcilovic, J. Morais - Ov. Popescu, L. Filip - Teixeira, Budescu, Golofca - Alibec. Antrenor: Nicolae Dică

Pentru Sporting evoluează: Patricio - Piccini, Coates, Mathieu, Coentrao - A. Silva, Battaglia - Gelson, B. Fernandes, Acuna - Doumbia. Antrenor: Jorge Jesus

Meciul este arbitrat de turcul Cuneyt Cakir, ajutat de asistenţii Bahattin Duran şi Tarik Ongun. Cel de-al patrulea oficial este Esat Sancaktar, iar observatorul partidei este Uno Tutk din Estonia.