Echipa FCSB a încheiat la egalitate, miercuri, meciul amical disputat în compania echipei greceşti PAOK Salonic, scor 1-1.

FCSB a întâlnit echipa antrenată de Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, în al doilea amical disputat în cantonamentul din Ţările de Jos.

Bucureştenii au deschis scorul în minutul 24, prin Florinel Coman, care a fost lansat de Miculescu.

PAOK a egalat în minutul 71 prin Gordeziani, la o gafă a fundaşului sud-african Siyabonga Ngezana, care a debutat pentru FCSB. Sud-africanul a primit banderola de căpitan de echipă de la Darius Olaru, în minutul 77.

Antrenorul Elias Charalambous a început partida cu următoarea formulă de echipă: Vlad - Ovidiu Popescu, Dawa, Haruţ, Radunovic - Şut, Djokovic, Olaru - Băluţă, Miculescu, Fl. Coman.