Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, pe Arena Naţională, în compania echipei Astra Giurgiu, în etapa a VI-a a Ligii I. Giurgiuvenii au evoluat în zece din minutul 82, când a fost eliminat Alex Ioniţă.

Pentru FCSB a marcat Gnohere '64, iar pentru Astra a înscris Moise, în minutul 7.

0-1: Romario Moisea marcat după o pasă de la Ioniţă

1-1: Gnohere a egalat după o deviere al lui Achim

FCSB: Niţă - R. Benzar, Nedelcu, Bălaşa (Larie '46), Pleaşcă - Achim, Ov. Popescu - Teixeira (Golofca '10), Man (Tănase '46), De Amorim - Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Bejan, Polczak, Stan (Radunovici '46) - Mrzljak, Dandea - Gheorghe, Ioniţă, Moise (Piţian '74) - Abang (Nicoară '65). Antrenor: Edward Iordănescu

Cartonaşe galbene: Benzar '69, Gnohere '80, Larie '82 / Gheorghe '24, Dandea '30, Moise '70, Ioniţă '80, '83

Cartonaş roşu: Ioniţă '83

Meciul a fost arbitrat de Adrian Viorel Cojocaru, ajutat de asistenţii Sebastian Eugen Gheorghe şi Vladimir Urzică.

Arbitru de rezervă a fost Horia Gabriel Mladinovici.