Formaţia FC Voluntari a învins, duminică, scor 3-0, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a noua a Ligii I, disputat la Braşov. Toate cele trei goluri au fost marcate de Alexandru Tudorie. Gazdele au jucat aproape o repriză în inferioritate numerică.

Tudorie a înscris în minutele 63, 85 şi 90.

În minutul 50, de la Sepsi a fost eliminat Constantin Dima pentru o intrare dură la Marinescu.

12 iunie - Maratonul Energiei
13 iunie - Eveniment Profit: Piața de Capital.forum - Provocări pentru dezvoltarea piețelor și creșterea lichidității, Ediția a IV-a. Parteneri BCR, BVB, CEC Bank, Infinity Capital Investments, ROCA Industry, Sphera, Teraplast
17 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield, Globalworth, Meta Estate

0-1: Tudorie a deschis scorul cu un şut din trei metri, după o pasă de la Voduţ. Gazdele au protestat după validarea golului, susţinând că a fost ofsaid.

0-2: Acelaşi Tudorie a înscris cu capul din cinci metri, după o centrare a lui Popadiuc.

Voduţ a ratat o ocazie importantă în minutul 87, el trimiţând mingea în bară de la aproximativ zece metri.

0-3: Tudorie a stabilit scorul final cu un şut din patru metri.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Fejer – Burlacu, Ursu, Oros, Grecu (Nikolici '66) – Ghinga, Dima – Astafei (Papsys '46), Thiaw (Pilibaitis '74), Cl. Herea – Hadnagy. Antrenor: Valentin Suciu.

FC Voluntari: Balauru – Maftei, Balaur, Cazan, Acsinte – Răuţă (Voduţ '57), Marinescu – Căpăţână (Deac '83), Cernat (Novac '46), Popadiuc – Tudorie. Antrenor: Claudiu Niculescu.

Cartonaşe galbene: Thiaw '63, Papsys '66 / Răuţă '19, Cernat '36, Căpăţână '81, Tudorie '90+4

Cartonaş roşu: Dima '50

Arbitri: Sebastian Colţescu - Octavian Şovre, Dragoş Mihai Iliescu – Florin Mihai Marcu

Observatori: Nicolae Grigorescu, Marian Ivan