Formaţia FC Sevilla a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Villarreal, într-un meci din etapa a XXXII-a a campionatului Spaniei, în care oaspeţii au condus cu 2-0. Gazdele au ratat un penalti, de la cele două echipe a fost eliminat câte un jucător.

Golurile formaţiei Villarreal au fost marcate de Raba ’36 şi Bacca ’68.

Pentru Sevilla au înscris Nolito ’78 şi N’Zonzi ’82.

În minutul 62, de la gazde a fost eliminat Ben Yedder, iar în minutul 76 a primit cartonaş roşu Costa, de la Villarreal. Nolito a ratat un penalti imediat după eliminarea lui Costa.

Partidele FC Barcelona – Valencia, Las Palmas – Real Sociedad, Leganes – Celta Vigo şi Athletic Bilbao – Deportivo La Coruna au loc tot sâmbătă, iar meciurile Eibar – Alaves, Atletico Madrid – Levante, Getafe – Espanol şi Malaga – Real Madrid sunt programate duminică.