Echipa olandeză PSV Eindhoven a bifat duminică, în deplasare, a 14-a victorie consecutivă din acest sezon, după 2-1 cu formaţia Feyenoord Rotterdam.

Echipa antrenată de Peter Bosz a marcat de două ori în repriza secundă, în numai trei minute. Mai întâi a deschis scorul Ismael Saibari, în minutul 65, iar Olivier Boscagli a majorat diferenţa în minutul 68.

Gazdele au replicat prin golul reuşit de Santiago Gimenez, în minutul 81, dar PSV a încheiat meciul victorioasă şi este lider autoritar în Eredivisie, cu 42 de puncte din 14 etape disputate. Pe locul secund se află Feyenoord, cu 32 de puncte.