Formaţia Eintracht Frankfurt a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 7-1, echipa Fortuna Dusseldorf, într-un meci din etapa a opta a campionatului Germaniei, în care Luka Jovic a înscris cinci goluri.

Jovic a marcat în minutele 26, 34, 55, 69 şi 72. Celelalte două goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Haller, în minutele 20 (penalti) şi 50.

Pentru oaspeţi a marcat Lukebakio ’53.

Potrivit Eintracht Frankfurt, Luka Jovic, născut în decembrie 1997, este cel mai tânăr jucător care a înscris cinci goluri într-un meci din Bundesliga.

Partidele FC Nurnberg – Hoffenheim, Bayer Leverkusen – Hannover 96, Augsburg – Leipzig, VfB Stuttgart – Borussia Dortmund, Wolfsburg – Bayern Munchen şi Schalke 04 – Werder Bremen au loc sâmbătă, iar meciurile Hertha Berlin – Freiburg şi Borussia Monchengladbach – Mainz sunt programate duminică.