Atacantul român Denis Drăguş a marcat un gol în victoria obţinută vineri de Gaziantep FK, echipa lui Marius Şumudică, în meciul de pe teren propriu cu Istanbulspor, scor 2-0.

Denis Drăguş a deschis scorul în minutul 74, din pasa lui Lazar Markovic – jucător intrat în minutul 73. În minutul 90+4 acelaşi Markovic a pasat pentru Albian Ajeti şi acesta a stabilit rezultatul final, 2-0.

La Gaziantep au fost titulari portarul Florin Niţă, fundaşul Junior Morais, mijlocaşul Alexandru Maxim şi atacantul Denis Drăguş. Maxim a fost schimbat în minutul 72, iar Drăguş a ieşit de pe teren în minutul 87.

Gaziantep se află la prima victorie stagională şi ocupă locul 18, cu 3 puncte. Istanbulspor are două puncte şi este pe poziţia a 19-a.