Formaţia Dinamo a fost învinsă, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, de CSM Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a Ligii I, în care ambele echipe au avut câte un jucător eliminat şi gazdele au revenit de la 0-1 şi au marcat ultimul gol în minutul 90+4.

Au înscris Kizito '80 şi Jo Santos '90+4 pentru Poli Iaşi, respectiv Nemec '9 pentru Dinamo.

0-1: Nemec a înscris cu capul de la 11 metri, după o centrare a lui Anton.

În minutul 74, de la Dinamo a fost eliminat Ionuţ Nedelcearu, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

1-1: Kizito a egalat cu un şut din trei metri.

În minutul 85, a fost eliminat şi Kamer Qaka de la Poli Iaşi, tot după primirea celui de-al doilea cartonaş galben.

2-1: Jo Santos a înscris din opt metri, profitând de o eroare a lui Hanca.

CSM Politehnica Iaşi: Kelava – Tiago Almeida, Frăsinescu, Cioinac, Bădic – Chelaru, Qaka – Platini, P. Mendes (Kizito '54), Sin (Jo Santos '54) – A. Cristea (Ştefănescu '77). Antrenor: Flavius Stoican

Dinamo Bucureşti: Penedo – Romera, Nedelcearu, Maric, Katsikas – Mahlangu, P. Anton – Hanca, Albin (Costache '67), Salomao (Bumba '63) – Nemec (Rivaldinho '81). Antrenor: Cosmin Contra

Cartonaşe galbene: Platini '30, Tiago '41, Qaka '60, '85, Cioinac '60, Jo Santos '71 / Nedelcearu '14, '74, Maric '17, Anton '17, Albin '20, Romera '64, Bumba '73, Nemec '78

Cartonaşe roşii: Qaka '85 / Nedelcearu '74

Arbitri: Sebastian Colţescu - Mircea Orbuleţ, Daniel Mitruţi - Marian Barbu

Observatori: Marin Petrache, Ioan Onicaş

Dinamovistul Steliano Filip, suspendat, a urmărit meciul din tribună.