Formaţia Kayserispor a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Gaziantep FK, în primul meci cu Dan Petrescu pe banca tehnică. La partida contând pentru etapa a XIX-a a campionatului Turciei, Alexandru Maxim a marcat golul de 2-1 pentru gazde.

Maxim, care a jucat până în minutul 83, a înscris în minutul 77, din penalti.

Tot la gazde, Alin Toşca a fost integralist, iar la oaspeţi a jucat pe toată durata partidei Cristian Săpunaru.

Primul gol al învingătorilor a fost marcat de Kvrzic de la Kayserispor, în minutul 31, în propria poartă. Pentru echipa lui Petrescu a înscris Kolovetsios, în minutul 61.

Gaziantep FK, fosta echipă a lui Marius Şumudică, ocupă locul trei în clasament, cu 34 de puncte, în timp ce Kayserispor este pe 18, cu 16 puncte.