Echipa italiană Juventus Torino a învins joi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Lazio Roma, în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Autorul unicului gol al meciului a fost Gleison Bremer, care a marcat în minutul 44, din pasa lui Kostic. La echipa din capitala Italiei, Ştefan Radu a fost rezervă neutilizată.

În semifinale, Juventus Torino va înfrunta echipa Inter Milano. În cealaltă semifinală se vor întâlni AC Fiorentina şi Cremonese.

Semifinalele competiţiei se vor desfăşura tur-retur în zilele de 4-5 aprilie, respectiv 25-25 aprilie. Finala este programată pentru ziua de 24 mai.