Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia turcă Adana Demirspor, în prima manşă din turul al doilea de calificare în Conference League.

Clujenii au deschis scorul încă din minutul 6, prin Jefte Betancor, care a deviat în plasă un şut al lui Camora. Oaspeţii au avut iniţiativa în finalul primei reprize şi în startul reprizei secunde şi au egalat în minutul 77, prin Benjamin Stambouli, din pasa lui Ndiyae. Ultima ocazie a meciului a aparţinut clujenilor, prin Bîrligea (min. 78), dar meciul s-a încheiat la egalitate, iar CFR va avea un retur greu în Turcia.

CFR CLUJ: R. Sava - Kresic, Ajeti (Mogoş 71), Morgan (Otele 86) – C. Manea, Cvek, Tachtsidis (R. Filip 71), Avounou, Camora – Bîrligea (E. Krasniqi 86), Jefte Betancor (E. Yeboah 60). ANTRENOR: Andrea Mandorlini

ADANA DEMIRSPOR: Karacic - Svensson, Manev (Gravillon 57), Guler, Rodrigues - Stambouli, Akbaba - Yusuf San, Belhanda (Nani 71), Akintola (Tokoz 86) – Ndiaye. ANTRENOR: Patrick Kluivert

Cartonaşe galbene: R. Sava 64, E. Krasniqi 88 / Manev 52, Gravillon 65, Rodrigues 90+6

Arbitri: Elchin Masiyev – Elshad Abdullayev, Parvin Talibov - Farid Hajiyev (toţi din Azerbaijan)