Formaţia CFR Cluj a terminat la egalitate, duminică seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FCSB, într-un meci din etapa a doua a play-off-ului Ligii I, în care Andrei Peteleu şi Mihai Pintilii au fost eliminaţi şi oaspeţii au egalat în minutul 90+1.

Au marcat: Culio '38 (penalti) / Gnohere '90+1

1-0: Culio a deschis scorul dintr-un penalti acordat pentru un henţ în careu al lui Romario Benzar

1-1: Gnohere a egalat din doi metri, după o centrare a lui Planic.

În minutul 64, de la CFR Cluj a fost eliminat Peteleu, după ce a primit al doilea cartonaş galben. Opt minute mai târziu, a fost eliminat şi Mihai Pintilii de la FCSB, pentru o intrare la Hoban.

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, A. Mureşan, Vinicius, Peteleu - Hoban, Djokovic (Ioniţă '90+4), Culio - Deac, Omrani (Mailat ’66), Ţucudean (Costache ’85). Antrenor: Dan Petrescu

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Găman (Cr. Tănase ’46), Planic, Momcilovici - Pintilii, J. Morais - Man, Budescu, Teixeira (Fl. Tănase ’46) – Alibec (Gnohere ’71). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Peteleu ’31, ’64, Mureşan ’54, Hoban '88, Arlauskis '90 / Benzar ’56, Planic ’79, Bălgrădean ’81.

Cartonaşe roşii: Peteleu ’64 / Pintilii ‘72

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe - Robert Dumitru

Observatori: Eduard Dumitrescu, Constantin Stătescu

Dan Petrescu nu a stat pe bancă la acest meci, fiind suspendat.

În minutul 74, Denis Alibec a primit cartonaş galben pe banca de rezerve.