Formaţia CFR Cluj s-a impus cu scorul 3-0 (2-0) în faţa echipei Inter Escades,din Andorra, joi seară, pe teren propriu, în prima manşă din al doilea tur preliminar al Conference League. Ultimul gol a fost al românului Raul Feher, în propria poartă.

Pe teren propriu, clujenii au deschis scorul repede, în minutul 5, dintr-un penalti transformat de Jefte Betancor.

În minutul 38, Jefte Betancor a dat pasa decisivă pentru Debeljuh, care a înscris din interiorul careului, iar în minutul 84, fundaşul român al echipei din Andorra, Raul Feher, a înscris în propria poartă reluând greşit o minge trimisă de Petrila în centrul careului.

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Burcă, Kolinger (Yuri 77’), Camora – Deac, Boateng (Muhar 89’), Cvek – Jefte Betancor (Hammershoy-Mistrati 68’), Debeljuh (Yeboah 89’), Păun (Petrila 46’). Antrenor: Dan Petrescu

Inter Club d'Escaldes: Munoz – Gallego Arias (Chus Rubio 85’), Feher, De Nova, Gonzalez Lopez – Cabrera, Roca, Martinez (Moreno Martin 77’), Marce – Soldevila (Angel Perez 59’), Andreu (Betriu 77’). Antrenor: Raul Obiols

Cartonaşe galbene: A. Păun 11, Boateng 38 / Feher 5, Soldevila 50

Arbitri: Alex Troleis – Jan Hermansen, Jorleif Sjurhuus – Eiler Rasmussen (Insulele Feroe)

Returul se va disputa în Andorra, în ziua de 27 iulie.