Echipa germană Borussia Dortmund a învins duminică, pe teren propriu, scor 6-0, formaţia VfL Wolfsburg, într-un meci al etapei a 31-a din Bundesliga.

Borussia a marcat de câte trei ori pe repriză. Mai întâi a înscris Karim Adeyemi (min 14), urmat de Sebastien Haller (min. 28), pentru ca Donyell Malen să stabilească scorul etapei: 3-0 în minutul min. 37. După pauză, Jude Bellingham a punctat şi el, în minutul 54, iar Adeyemi a reuşit dubla în minutul 59. Scorul final a fost pus pe tabelă de Bellingham, în minutul 86.

În clasament, Borussia Dortmund a rămas pe poziţia secundă, cu 64 de puncte, la un punct de liderul Bayern. Wolfsburg este pe locul 7, cu 46 de puncte.