Echipa germană Bayern Munchen a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, gruparea Borussia Monchengladbach, într-un meci din etapa a treia a Bundesligii.

Gazdele au condus cu 1-0, prin golul marcat de Ko Itakura în minutul 30.

Oaspeţii au replicat  în repriza secundă, când au egalat, în minutul 48, printr-o reuşită a lui Leroy Sane. Bavarezii au înscris golul victoriei în minutul 87, printr-un jucător, Mathys Tel, care intrase pe teren în minutul 81.

Cu această victorie, Bayern adună trei victorii din trei meciuri şi, cu 9 puncte, se află pe poziţia a doua în clasament, la egalitate de puncte cu Bayer Leverkusen.