Echipa germană Bayern Munchen s-a impus sâmbătă, în deplasare, scor 2-1, în faţa echipei Werder Bremen, în etapa a 31-a din Bundesliga.

Bayern Munchen a învins la Bremen cu două goluri marcate în repriza secundă, Primul a înscris Serge Gnabry, în minutul 62, iar Leroy Sané a făcut 2-0 după zece minute. Gazdele nu au reuşit decât să reducă din diferenţă, în minutul 87, prin Niklas Schmidt.

Bayern este pe primul loc în Bundesliga, cu 65 de puncte, în timp ce Werder Bremen se află pe locul al 12-lea, cu 35 de puncte.

Rezultatele meciurilor disputate sâmbătă în cadrul etapei a 31-a din Bundesliga:

Freiburg – RB Leipzig 0-1 (Kampl 73);

Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 3-1 (Baumgartner 8, Kramaric 41, Bebou 45 / Gotze 54);

Borussia Monchengladbach – VfLBochum 2-0 (J. Hofmann 35, Stindl 90);

Augsburg – Union Berlin 1-0 (Beljo 53);

Hertha Berlin – VfB Stuttgart 2-1 (Kempf 29, Niederlechner 45 / Guirassy 38);

Werder Bremen – Bayern Munchen 1-2 (Gnabry 62, L. Sané 72 / N. Schmidt 87).