PSG a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Brest, în etapa a XIII-a a campionatului francez de fotbal, Ligue 1.

Di Maria a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 39, Grandsir a egalat, în minutul 72, iar Icardi a adus victoria parizienilor, în minutul 85.

Alte rezultate înregistrate sâmbătă, în Ligue I:

Lille - Metz, scor 0-0;

Monaco - Dijon, scor 1-0;

Reims - Angers, scor 0-0;

Strasbourg - Nimes, scor 4-1.

PSG continuă să conducă în clasament, cu 30 de puncte. Angers este pe locul 2, cu 21 de puncte, apoi urmează cinci formaţii cu câte 19 puncte: Lille, Bordeaux, Reims, Nantes şi Olympique Marseille, ultimele două cu câte 12 meciuri. Brest este pe locul 10, cu 17 puncte.