Brazilia îl vrea pe Neymar la Jocurile Olimpice

Brazilia îl vrea pe Neymar la Jocurile Olimpice

Confederaţia Braziliană de Fotbal a început discuţiile cu preşedintele Paris Saint-Germain, Nasser al-Khelaifi, pentru ca gruparea franceză să îl lase pe Neymar să participe la Jocurile Olimpice de la Tokyo, notează globo.com.

Neymar a spus încă din ianuarie că îşi doreşte să joace la JO.

Printre jucătorii doriţi în naţionala Braziliei pentru Jocurile Olimpice se numără şi Vinicius, Rodrygo şi Reinier, de la Real Madrid. 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră