Confederaţia Braziliană de Fotbal a început discuţiile cu preşedintele Paris Saint-Germain, Nasser al-Khelaifi, pentru ca gruparea franceză să îl lase pe Neymar să participe la Jocurile Olimpice de la Tokyo, notează globo.com.
Neymar a spus încă din ianuarie că îşi doreşte să joace la JO.
Printre jucătorii doriţi în naţionala Braziliei pentru Jocurile Olimpice se numără şi Vinicius, Rodrygo şi Reinier, de la Real Madrid.




























