Baschet masculin: U BT Cluj transferă pe bandă rulantă, al treilea jucător american anunţat în 24 de ore

Baschet masculin: U BT Cluj transferă pe bandă rulantă, al treilea jucător american anunţat în 24 de ore
FOTO: U BT Cluj

Campioana U Banca Transilvania Cluj a anunţat, vineri, un al doilea transfer de jucător american, Jarell Eddie, după ce al lui Dennis Jerome Seeley. În seara precedentă a anunţat transferul lui Bryce Jones.

Jarell Eddie are 31 de ani, joacă pe poziţia 3 şi are o înălţime de 2.03 metri.

A absolvit Virginia Tech, iar apoi a jucat şi în NBA, la Washington Wizards, Phoenix Suns, Boston Celtics, Chicago Bulls sau Atlanta Hawks.

A ajuns în Europa în 2018, la Strasbourg, iar de acolo şi-a continuat cariera la UCAM Murcia, Fenerbahce, San Pablo Burgos şi, în ultimul sezon, la Konyaspor.

În această vară, U BT Cluj i-a mai transferat pe Mihai Măciucă şi Mareks Mejeris.

În viitorul sezon, campioana României va evolua şi în grupele EuroCup, a doua competiţie valorică a continentului, după Euroligă.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră