Baschet masculin: SCM Timişoara - KK Rogaska, scor 103-97, în competiţia central-europeană Alpe Adria Cup

Baschet masculin: SCM Timişoara - KK Rogaska, scor 103-97, în competiţia central-europeană Alpe Adria Cup
FOTO: SCM Timişoara

Debutantă în Alpe Adria Cup, o competiţie oficială cu formaţii preponderent din centrul Europei, SCM Timişoara a învins, vineri, în deplasare, formaţia slovenă KK Rogaska.

SCM Timişoara s-a impus cu scorul de 103-97 (49-54), iar principalul marcator a fost Dokovic, cu 31 de puncte.

În primul meci al turneului din Croaţia, echipa antrenată de Dragan Petricevic a trecut de gazda KK Zabok, scor 88-63, astfel că are 4 puncte în clasament.

Din grupa D mai face parte echipa Spisski Rytieri (Slovacia).

SCM Timişoara va avea în continuare programul: SCM - Spisski Rytieri (12 octombrie şi 23 noiembrie), SCM - KK Zabok (30 noiembrie şi 14 decembrie).

La startul Alpe Adria Cup din acest sezon se află formaţii din Croaţia, Austria, Slovacia, Cehia, Slovenia şi Polonia, precum şi România.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră