Baschet feminin, EuroCup: CSM Constanţa, a doua înfrângere în grupa C

Baschet feminin, EuroCup: CSM Constanţa, a doua înfrângere în grupa C
FOTO: CSM Constanţa

Echipa de baschet feminin CSM Constanţa a fost învinsă joi, pe teren propriu, de normaţia Kibirkstis, scor 77-65 (36-39), în al doilea meci din FIBA EuroCup.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Ghizilă 14 puncte, Koizar 11, pentru CSM Constanţa, respectiv Udodenko 15, Pullins 14, pentru formaţia lituaniană.

În primul meci din grupa C, CSM Constanţa a fost învinsă, în deplasare, de finalista ediţiei trecute, Galatasaray, cu 83-77.

În cealaltă partidă din grupa C, etapa a II-a, Galatasaray a învins în deplasare pe Union Feminine Angers, cu 71-70.

Următoarea etapă programează un nou meci pe teren propriu pentru CSM Constanţa, cu Union Feminine Angers, în 26 octombrie.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră