Formaţia Astra Giurgiu a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Juventus Bucureşti, în primul meci al etapei a opta a Ligii I, în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 78, după eliminarea lui Sesar.

Golurile au fost marcate de Claudiu Belu '44 şi Anthony Le Tallec '87.

1-0: Belu a înscris din 15 metri, după un şut respins de Mingote.

În minutul 78, de la Juventus Bucureşti a fost eliminat Ivan Sesar pentru o intrare dură la Mrzljak.

2-0: Le Tallec a marcat de la nouă metri, după o centrare a lui Chipirliu.

Astra Giurgiu: Iliev - Belu, Polczak, Bejan, Al. Stan - Dandea, Mrzljak, Radunovici (Nicoară '54) - Balaure, Abang (Le Tallec '60), Marquinhos (Chipirliu '75). Antrenor: Edward Iordănescu

Juventus Bucureşti: Mingote - C. Petre, Walace, Benga, Fl. Ştefan - Sesar, Mihăescu - Zaharia, Băjenaru (Neacşu '89), Stoenac (Bărbulescu '55) - Măzărache (Ţâră '74). Antrenor: Marin Barbu

Cartonaşe galbene: Polczak '28, Mrzljak '48, Nicoară '85 / C. Petre '40, Măzărache '47, Bărbulescu '67, Benga '72

Cartonaş roşu: Sesar '78

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Octavian Şovre, Sebastian Eugen Gheorghe - Cătălin Popa

Observatori: Corneliu Fecioru, Romulus Chihaia

Potrivit Digi Sport, Daniel Opriţa, antrenorul demisionar al oaspeţilor, a vrut să intre în vestiar înainte de meci, dar nu a fost lăsat. El a urmărit partida din tribună.