Atacantul Andrei Cristea a deschis scoul în partida amicală pe care noua sa echipă, CSU Craiova, a câştigat-o, duminică, în Antalya, cu scorul de 2-1 (1-0), în faţa formaţiei Adana Demirspor (locul 9, în liga a doua turcă).

Cristea a debutat la Craiova şi a marcat în minutul 11. Oltenii au condus cu 2-0, după reuşita lui Mihăilă, din minutul 62. Turcii au redus din diferenţă, în minutul 80, prin Kosecki.

Devis Mangia a început meciul cu următorul 11: Popescu - Dimitrov, Donkor, Tiago, Bancu - Bărbuţ, Mateiu, Bic, Mitriţă - Rocha, Cristea, iar pe parcurs au mai intrat şi alţi jucători.

Următorul meci al craiovenilor va avea loc sâmbătă, cu Vorskla Poltava din Ucraina.