Alibec: A fost un sentiment unic să joc contra echipei pentru care am evoluat atâta timp

Alibec: A fost un sentiment unic să joc contra echipei pentru care am evoluat atâta timp

Atacantul Denis Alibec a declarat, joi seară, că a făcut un meci mare pentru FCSB şi şi-a ajutat echipa, apreciind că a fost un sentiment unic să joace contra fostei sale echipe.

"Chiar dacă am jucat 35 de minute, cred că am făcut un meci mare şi mi-am ajutat echipa cât am putut. A fost un sentiment unic să joc contra echipei pentru care am evoluat atâta timp, dar acum sunt într-o nouă etapă în viaţa mea şi trebuie să-mi fac treaba cât mai bine pentru Steaua", a declarat Denis Alibec, informează Digisport.

Alibec, înlocuit în minutul 37 cu Harlem Gnohere, a spus că a simţit ”o mică înţepătură la inghinali” şi că a preferat să nu forţeze.

Formaţia FCSB a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, campioana Astra Giurgiu, în etapa a IV-a a Ligii I, atacantul Denis Alibec reuşind două goluri contra fostei sale echipe.

Golurile au fost marcate de Alibec '9 (penalti), '27 şi Tănase '34.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor