Formaţia AC Milan a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată duminică, pe teren propriu, în compania echipei lui Vlad Chiricheş, Napoli, în etapa a XXXII-a a campionatului Italiei.

Chiricheş a fost rezervă la oaspeţi.

Tot duminică, Benevento, cu Alin Toşca integralist, a remizat cu Sassuolo, scor 2-2. Sassuolo a marcat prin Politano, în minutele 41 şi 64. Pentru Benevento a înscris Diabate, în minutele 22 şi 72.

13 iunie - Eveniment Profit: Piața de Capital.forum - Provocări pentru dezvoltarea piețelor și creșterea lichidității, Ediția a IV-a. Parteneri BCR, BVB, CEC Bank, Depozitarul Central, Infinity Capital Investments, ROCA Industry, Sphera, Teraplast, Evergent Investment
17 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield, Globalworth, Imobiliare.ro, Nordis, Meta Estate, Genesis Property

Bologna a învins Verona, scor 2-0 (Verdi ’31, Nagy ‘90+4), iar Fiorentina a terminat la egalitate cu SPAL, scor 0-0.

Meciurile Juventus – Sampdoria şi Lazio – AS Roma au loc, de asemenea, duminică.