Formaţia AC Milan a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, echipa Torino, după prelungiri şi s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul era egal, 2-2, milanezii reuşind apoi să marcheze în repriza a doua de prelungiri.

Pentru AC Milan au punctat Bonaventura (12), Calhanoglu (90+1 şi 106) şi Ibrahimovici (108), iar pentru Torino a înscris Bremer (34 şi 71).

În semifinale, AC Milan va evolua contra echipei Juventus.

Jucătorii celor două echipe au intrat pe teren cu banderole negre, la începutul partidei ţinându-se un moment de reculegere pentru Kobe Bryant.

În minutul 24, toţi spectatorii au început să aplaude, tot ca un omagiu adus lui Kober Bryant, care a purtat numărul 24 la Los Angeles Lakers.