Peste 47.000 de apartamente din România s-au debranşat în 2015 de la sistemul centralizat de încălzire

Aproximativ 47.700 de apartamente din România au trecut în 2015 la un sistem propriu de încălzire şi au abandonat sistemul centralizat, cifra fiind cu 58% mai mare comparativ cu 2014, potrivit datelor Autorităţii Naţionale pentru Reglementare a Serviciilor Comunitare de Utilităţi Publice.

Recomandările editorilor
Ultima oră