George Simion susţine că moţiunea de cenzură a trecut. Surse PSD vorbesc despre 281 de voturi favorabile, mult peste cele necesare adoptării.

George Simion susţine că moţiunea de cenzură a trecut. Surse PSD vorbesc despre 281 de voturi favorabile, mult peste cele necesare adoptării.

Liderul AUR George Simion anunţă că moţiunea de cenzură a trecut. Deocamdată voturile încă se numără şi nu există un rezultat oficial.

"Mulţumesc celor 90 de parlamentari AUR pentru corectitudine. Moţiunea a trecut", a scris Simion.

Surse social-democrate susţin că moţiunea a înregistrat 281 de voturi pentru şi 4 împotrivă.

Pentru ca moţiunea să fie adoptată, erau necesare 233 de voturi.

Premierul Ilie Bolojan a plecat deja de la Parlament.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor