Un bărbat monitorizat electronic de Poliţie din cauza mai multor infracţiuni grave s-a spânzurat, oamenii legii fiid alertaţi de dispozitivul special montat.
Conform IPJ Vrancea, miercuri dimineaţă, la Compartimentul de Supraveghere a Monitorizării Electronice din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Vrancea a fost primită o alertă generată de dispozitivul montat unei persoane supravegheate, de 38 ani, din comuna Goleşti.
Evenimente
26 mai - Energy Road - Energie la tine acasă
10 iunie - Perspectivele macroeconomice și fiscale ale României
Deplasată de urgenţă la faţa locului, patrula de poliţie a pătruns în curtea locuinţei persoanei şi a constatat că aceasta s-a spânzurat.
Ambulanţa sosită la faţa locului a constatat decesul bărbatului.
Pe numele persoanei decedate fusese emis ordin de protecţie, cu monitorizare electronică pentru 3 luni, începând cu data de 5 iulie, pentru fapta de violenţă în familie, faţă de fosta concubină.
Poliţiştii vrânceni continuă cercetările pentru ucidere din culpă.

Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.