Traficul este blocat complet, sâmbătă dimineaţă, pe autostrada A1, pe sensul de mers Arad-Timişoara, după ce un TIR a lovit parapetul median. Şoferul este încarcerat, fiind conştient.
Centrul Infotrafic al Poliţiei Române anunţă că pe Autostrada A1 Deva-Nădlac, la kilometrul 509, în zona localităţii Seceani, judeţul Timiş, şoferul unui TIR care se deplasa către Timişoara a pierdut controlul volanului şi a lovit parapetul median. Acesta este încarcerat în prezent, conştient.
Circulaţia rutieră este blocată total pe sensul de mers Arad - Timişoara, traficul fiind deviat pe DJ 693, prin localitatea Orţişoara.
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
Potrivit sursei citate, valorile de trafic sunt în creştere.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.