Salvamont: În ultimele 24 de ore s-au primit 11 apeluri de urgenţă/ 9 persoane au fost predate Serviciului de Ambulanţă sau SMURD pentru transport la spital

Salvamont: În ultimele 24 de ore s-au primit 11 apeluri de urgenţă/ 9 persoane au fost predate Serviciului de Ambulanţă sau SMURD pentru transport la spital
FOTO: Facebook Salvamont România

Reprezentanţii Salvamont anunţă că în ultimele 24 de ore au fost primite 11 apeluri de urgenţă prin care se cerea intervenţia salvamontiştilor, iar în urma acestora 9 persoane au fost predate Serviciului de Ambulanţă sau SMURD pentru a fi transportate la spital.

Reprezentanţii Salvamont România au arătat, miercuri, că în ultimele 24 de ore, la Dispeceratul Naţional s-au primit 11 apeluri de urgenţă: 3 pentru Salvamont Argeş, câte două pentru Salvamont Prahova, Salvamont Harghita şi Salvamont Buşteni, precum şi câte un apel pentru Salvamont Alba şi Salvamont Caraş-Severin.

"În cazul acestor intervenţii, 9 persoane au fost predate Serviciului de Ambulanţă sau SMURD pentru transport la spital", au precizat aceştia.

Totodată, s-au primit 44 de apeluri prin care se solicitau sfaturi şi informaţii despre diferite trasee turistice din zona montană.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră