Pompierii au intervenit, sâmbătă, în municipiul Drobeta Turnu Severin, pentru salvarea unui bărbat care a căzut într-un canal colector. O femeie care a auzit strigătele de ajutor a sunat la numărul de urgenţe 112.
”Cu puţin timp în urmă, trei echipaje de pompieri din cadrul Detaşamentului Drobeta Turnu Severin au intervenit de urgenţă cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de lucru şi o ambulanţă SMURD pentru extragerea unei persoane dintr-un canal colector din municipiul Drobeta Turnu Severin, zona Podul Gruii. Apelul a fost făcut de o femeie, care a auzit strigătele de ajutor ale persoanei”, a transmis ISU Mehedinţi, sâmbătă seară.
Evenimente
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
În urma intervenţiei, salvatorii au extras, în siguranţă, bărbatul care căzuse de la circa 10 metri.
După acordarea primului ajutor medical la locul evenimentului, bărbatul, care a suferit politraumatisme, a fost predat, în stare de conştienţă, unui echipaj SAJ. Ulterior, acesta a fost transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe Drobeta Turnu Severin.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=21296374&pid=2701)
Urmărește-ne și pe Google News
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.