Mai multe maşini aflate într-o parcare din Sibiu, avariate de un TIR condus de un şofer cu o alcoolemie de peste unu la mie

Mai multe maşini aflate într-o parcare din Sibiu, avariate de un TIR condus de un şofer cu o alcoolemie de peste unu la mie
FOTO: Infotrafic Sibiu

Mai multe maşini aflate într-o parcare din spatele unor blocruri din municipiul Sibiu au fost avariate, joi, de un TIR al cărui şofer a declarat Poliţiei că a fost direcţionat acolo de GPS. Poliţiştii au stabilit că şoferul, cetăţean maghiar, avea o alcoolemie de peste unu la mie.

Reprezentanţii Poliţiei Judeţene Sibiu au anunţat, joi, că mai multe maşini au fost avariate într-o parcare din cartierul Vasile Aron din municipiul Sibiu, după ce au fost lovite de un TIR.

În urma cercetărilor, poliţiştii au stabilit că patru sau cinci autoturisme au fost avariate, iar şoferul, care este cetăţean maghiar, avea o alcoolemie de peste unu la mie.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pe numele şoferului.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor