Bărbatul de 61 de ani, rănit grav în explozia produsă într-un apartament din la Suceava, a murit la Spitalul "Sfântul Spiridon" din Iaşi, unde fusese adus în stare critică.
"Din păcate, pacientul cu arsuri a murit. Avea şi traumatisme multiple", a anunţat, marţi, medicul coordonator UPU-SMURD Iaşi, Diana Cimpoeşu.
Bărbatul fusese transferat cu o zi în urmă la spitalul ieşean de la Suceava, în stare gravă, având arsuri pe 90 la sută din suprafaţa corpului.
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
Prognosticul medicilor a fost unul rezervat încă de la internare.
Bărbatul este proprietarul apartamentului în care s-a produs deflagraţia. Şi soţia sa a fost rănită.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.