Poliţiştii constănţeni fac cercetări după ce mai multe bijuterii din aur au fost furate dintr-un magazin aflat într-un complex comercial. Prejudiciul nu a fost deocamdată stabilit.
Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Constanţa, Andreea Munteanu, a declarat că poliţiştii Secţiei 2 au fost sesizaţi de angajaţii unei societăţi comerciale din incinta unui complex comercial din municipiul Constanţa despre faptul că, în noaptea de 20/21 ianuarie, persoane necunoscute ar fi pătruns în punctul de lucru de unde ar fi sustras bijuterii din aur.
Prejudiciul în acest caz nu a fost stabilit deocamdată.
Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru comiterea infracţiunii de furt calificat şi fac cercetări pentru identificarea şi prinderea autorilor furtului.




























